Другий етап роботи (3)

1. Ознайомтеся із запропонованою інформацією.

 2. Узагальнення та систематизація інформації, яка отримана за підсумками моніторингового дослідження, за допомогою табличних процесорів.
2.2. Робота з таблицями Google у спільному доступі.

Спочатку про «хмарні» технології. Основна концепція «хмарних» технологій (інша назва - «хмарні» обчислення), полягає в тому, що інформація зберігається і обробляється засобами веб-сервера , а результат даних обчислень надається користувачу за допомогою веб-браузера. Користувач може вводити і редагувати дані безпосередньо на веб-сторінці «хмарного» сервісу, а також зберігати кінцевий результат на свій комп'ютер. «Хмарними» технології називають тому, що традиційно інтернет і віддалені сервіси на комп'ютерних схемах позначаються у вигляді хмари.

   Документи Google – це служба, яка представляє собою набір онлайнових додатків для роботи з текстовими документами, електронними таблицями і презентаціями.
    Будь-яка інформація в документі Google автоматично зберігається у вигляді миттєвої копії. Таким чином, ви можете повернути створюваний документ до одного з первинних станів. Перегляд історії змін здійснюється за допомогою команди меню «Файл» - «Переглянути історію змін».
    Одним з яскравих достоїнств «хмарних» сервісів можна назвати можливість спільної роботи над документами. Ви можете дозволити вашим співавторам переглядати ваші документи, залишати коментарі, а при бажанні і редагувати дані. Для надання загального або вибіркового доступу до редагованого файлу, натисніть кнопку «Надати доступ», розташовану в правому верхньому куті веб- інтерфейсу програми. Відкриється діалогове вікно «Налаштування спільного доступу», за допомогою елементів управління якого ви можете налаштувати права доступу до редагованого документа.
  
   
  
    Програма встигає відстежувати зміни, внесені тим чи іншим співавтором, і показувати ці зміни кожному в вікні редагування. Це майже завжди відбувається в реальному часі, оскільки автоматичне збереження змін спрацьовує досить часто. Паралельно ведеться хронологія змін, завдяки якій можна в будь-який момент переглянути, як виглядав документ в той чи інший момент. При роботі з таблицями Google завжди видно, з якою коміркою працює кожен із співавторів в даний момент. Цікаво, при видаленні одним співавтором рядка з таблиці, комірки якого редагує інший, цей рядок в документі просто відзначається як видалений. 

     Як створити таблицю засобами «хмарного» сервісу «Таблиці Google». Працюємо за алгоритмом для MS Excel. Щоб надати таблиці межі, слід виділити потрібний діапазон комірок і натиснути кнопку «Границы» в панелі інструментів. Для вставки нових стовпців і рядків використовуйте команду меню «Вставка». При необхідності ви можете надати введеним даним потрібне форматування, для цього використовуйте відповідні кнопки в панелі інструментів.
     Як і у випадку з програмою Microsoft Excel, введення формули починається з введення знаку рівності (=). Посилання на вміст інших комірок можна вказувати за допомогою миші, просто клацаючи мишею по потрібній комірці. За допомогою інших математичних операторів, таких як знак полюс (+) , мінус (-) і так далі, можна створити потрібну математичну формулу. Закінчення введення формули слід позначити натисканням клавіші «Enter».
    Щоб помістити до комірки функцію, натисніть відповідну кнопку в панелі інструментів веб-додатки. Для отримання довідки по вбудованим функціям слід знову натиснути кнопку «Функції» і вибрати пункт «Додаткові функції».

Використані джерела: 
Матеріали блогу «Информация для студентов»
Матеріали сайту «Hostinfo.ru»

Рекомендовані ресурси:  
Блог «Учимся с Google и другими» 

Немає коментарів:

Дописати коментар